fbpx

Kuperoosse naha hooldus

.

Neiu, miks te punastate?

couoerosePunased laigud näol võivad olla armas omapära, kuid vahel võib olla tegemist hoopis nahaprobleemiga nimega kuperoosa. Kuperoosaks nimetatakse laienenud kapillaare, mis on läbi naha nähtavad ja moodustavad punetuse.

Miks kuperoosa tekib?

Kõige suuremat rolli mängivad kuperoosse naha tekkes pärilik eelsoodumus, päikesekahjustus, steroidikahjustus, rosaatsea ja sidekoehaigused. Kui pärilikkuse vastu pole suurt midagi peale hakata, siis õige nahahooldus ja naha kaitsmine on väga olulised, et vältida uute nahaprobleemide teket ja olemasolevate süvenemist. Oluline on kaitsta nahka UV-kiirguse kahjuliku mõju eest, regulaarselt peaks kasutama tugeva faktori ja laia spektriga päikesekaitsekreeme. Suvel on soovitatav kanda laiema äärega peakatet ja katvat riietust.

Kuperoosset nahka iseloomustavad:

 • kalduvus naha ajutisele punetusele, mis võib muutuda aja jooksul püsivaks
 • nähtavalt laienenud kapillaarid
 • äärmine tundlikkus keskkonnamõjurite suhtes (UV-kiirgus, tuul, suur temperatuur, vale toitumine)
 • nahahooldusprobleemid (raskused sobiva kosmeetika valikul)

Punetust ja õhetushoogusid soodustavad ka füüsiline ja emotsionaalne pinge, kuumad ja teravad toidud ning joogid, alkohol, kofeiin ja mitmed muud toiduained.

Kuperoosset nahka aitavad hooldada Dr Irena Erise salongihooldustoodete Prostystem Professional ja koduhooldustoodete sarja Prosystem Home Care tooted. Dr Irena Eris Prosystem on esmaklassiline professionaalne nahahooldusprogramm, mis on loodud Dr Irena Erise klientide ja kosmeetikute vajadustest lähtuvalt. Eesmärk on pakkuda tõhusalt toimivaid tooteid salongihoolitsusteks ning efektiivsete koduhooldustoodetega pikendada hoolduste toimet kodus. Tooted on loodud kosmeetikauuringu põhjal, mille on korraldanud kosmeetik või dermatoloog ning need määratakse naha tüübist ja probleemist lähtuvalt. Sarja tooted on täiuslikult kohandatud naha erivajaduste ja bioloogilise vanusega ning kasutatavad koostisosad ja uuenduslikud tehnoloogiad pakuvad märgatavaid tulemusi lühikese aja jooksul.

Dr Irena Eris Prosystem Home Care  tootesari Capilar Intense on tootesari,  mis on mõeldud laienenud kapillaaridega  nahale. See suurepärane ja uuenduslik  nahahooldussari on saanud inspiratsiooni  rakuehitusest ja sisaldab hoolikalt valitud  toimeaineid, mis on otsustava tähtsusega  naha veresoonkonna tugevdamisel ja  kaitsmisel.  Capilar Intense sarja toodete peamine  koostisosa on uuenduslikud tetrapeptiidid,  mis pärsivad põletikulisi reaktsioone, et viia  naha punetus ja laienenud kapillaaride esinemine  miinimumini.  Tetrapeptiid ühtlustab tõhusalt naha  jumet pärssides türosinaasi aktiivsust, mis on  peamine melanogeneesis osalev ensüüm.  Lisaks sisaldavad Dr Irena Erise koduhooldustoodete  sarja Prosystem Home Care  Capilar Intense näohooldustooted mitut  uuenduslikku antioksüdantide kooslust nagu:

 • cera_naczynkowa_1Antioksüdantide kompleks trioproliin + rosmariinhape (vanuserühm: 25–35+)
  See patenditud tioproliini  ja rosmariinhappe kompleks kaitseb naharakkude  DNA-d vabade radikaalide eest,  aeglustades naha vananemist ja vähendades  struktuurseid kahjustusi, mida põhjustavad  ohtlik UV-kiirgus, saaste ja stress.
 • Antioksüdantide kompleks tioproliin +  silümariin (vanuserühm: 45+)
  Tioproliini ja silümariini kompleks  (patendi ootel) aeglustab vananemisprotsesse,  pärssides põletikulisi reaktsioone, ja  ennetab naha oksüdatsiooniprotsessidest  tingitud elastsuse kadu.
 • Antioksüdantide kompleks tioproliin +  tiotiin (vanuserühm: 55+)
  Tioproliini ja tiotiini kompleks (patenditaotluse  objekt) stimuleerib mitokondriaalset  aktiivsust, et suurendada  naha energiataset ning parandada selle  struktuuri ja tihedust.

Dr Irena Eris Prosystem Homecare koduhoolduse toodetega saad lähemalt tutvuda meie salongis ning kosmeetikud oskavad soovitada just Sinu nahatüübi eripärast lähtuvalt sobivaid tooteid.

Dr Irena Eris Prosystem salongihooldusest saad lähemalt lugeda SIIN.

Kui tunned, et enam ei jaksa oma jõududega punetava naha vastu võidelda, ootame Sind lahkesti salongi ja leiame Sinu probleemile kindlasti lahenduse.

evelin11

Evelin Lillemägi,
kosmeetik